Combină Frigorifică Miele XL KFN 29683 D Obsidian Negru
-
Livrare prin curier
-
Plătește online, în siguranță
Folosește codul EXTRA5 pentru 5% reducere la mobilier și corpuri de iluminat!
Combină frigorifică de sine stătătoare Miele XL cu capacitate de 350 litri, oferind prospețime îndelungată prin tehnologia PerfectFresh Pro. Iluminarea FlexiLight și designul elegant din sticlă Negru Obsidian adaugă un plus de stil și funcționalitate bucătăriei dumneavoastră.

Faceți alegeri smart: cu Miele@home, vă puteți conecta inteligent aparatele electrocasnice – pentru mai multe opțiuni.
Cu sistemul nostru inovator Miele@home, puteți explora potențialul maxim al electrocasnicelor Miele spre o viață de zi cu zi și mai inteligentă. Toate electrocasnicele inteligente Miele pot fi conectate comod și sigur. Utilizarea este simplă – fie prin aplicația Miele, comandă vocală sau integrare în soluțiile existente Smart Home. Aparatele electrocasnice sunt conectate printr-un router WiFi de acasă și prin Miele Cloud.

Temperaturile ideale și umiditatea crescută țin fructele și legumele proaspete de până la cinci ori mai mult.
În intervalul de temperatură controlat automat 0–+3 °C, carnea, peștele și numeroase tipuri de produse lactate rămân proaspete de trei ori mai mult timp. Fructele și legumele își păstrează prospețimea de cinci ori mai mult timp datorită sistemelor optimizate de control al umidității de pe sertar.

În intervalul de temperatură controlat automat 0–+3 °C, carnea, peștele și numeroase tipuri de produse lactate rămân proaspete de trei ori mai mult timp. Fructele și legumele își păstrează prospețimea de cinci ori mai mult timp datorită sistemelor optimizate de control al umidității de pe sertar.

Cu sistemul nostru inovator Miele@home, puteți explora potențialul maxim al electrocasnicelor Miele spre o viață de zi cu zi și mai inteligentă. Toate electrocasnicele inteligente Miele pot fi conectate comod și sigur. Utilizarea este simplă – fie prin aplicația Miele, comandă vocală sau integrare în soluțiile existente Smart Home. Aparatele electrocasnice sunt conectate printr-un router WiFi de acasă și prin Miele Cloud.

Cu sist NoFrost nu va mai fi nevoie niciodată de decongelare. Circularea aerului rece și uscat asigură distribuire uniformă a acestuia, prevenind formarea gheții. Astfel, pe alimentele congelate nu vor mai apărea depozite de gheață și sertarele pot fi deschise și închise ușor fără straturi de gheață care să intervină. Fcț NoFrost oferă un niv opt de confort pentru congelarea alimentelor și vă scutește pentru totdeauna de necesitatea decongelării.

DynaCool asigură distribuirea uniformă a temperaturii în întreaga secțiune de refrigerare. Deci, nu mai contează pe ce nivel vă stocați mâncarea, deoarece condițiile sunt la fel peste tot. Cu DynaCool, condițiile cu care sunteți familiarizat de la frigiderele convenționale – mai cald sus, mai rece jos – sunt în sfârșit de domeniul trecutului.

Rafturile de ușă Miele ComfortClean sunt realizate din plastic de înaltă calitate, rezistent la zgârieturi, substanțe chimice și temperaturi extreme și sunt foarte transparente. După îndepărtarea elementelor de fixare, rafturile ComfortClean ale ușii pot fi spălate ușor și igienic în mașina de spălat vase (până la 55 °C). Așadar, nu mai este necesar să curățați rafturile manual.

Cu SoftClose, un sistem de închidere inovator de la Miele, ușile de la frigider și congelator se închid silențios, ca din proprie inițiativă. Ușile se închid automat la un unghi mai mic de 30º. Și cu SoftClose, ele se închid ușor – gata cu lovirea sticlelor de pe rafturile ușii atunci când închideți ușa.
| Identificator de model | KFN 29683 D obsw |
| Număr material producător | 10243100 |
| Număr EAN | 4002515639146 |
| Clasă de marketing | Diamond |
| Categorie de aparate electrocasnice | Combină frigorifică |
| Tip construcție | Aparat de sine stătător |
| Balama ușă | dreapta |
| Balamale ușă convertibile | Da |
| Culoare carcasă | Aspect de oţel inoxidabil |
| Culoare parte frontală a aparatului | Negru Obsidian (sticlă) |
| Iluminat în compartimentul congelator | LED |
| Iluminat LED PerfectFresh Pro | Da |
| Iluminat frigider | FlexiLight |
| Conectarea în rețea cu Miele@home | Da |
| Sistem de menținere a prospețimii | PerfectFresh Pro |
| Ajutor deschidere uşi | Click2open |
| ComfortClean | Da |
| DynaCool | Da |
| Modul de petrecere | Da |
| Modul de vacanță | Da |
| NoFrost | Da |
| DuplexCool | Da |
| VarioRoom | Da |
| SoftClose | Da |
| SelfClose | Da |
| Sistem Silence | Da |
| Concept funcțional | FreshTouch |
| Compartimentul de frigider poate fi oprit | Da |
| SuperCool | Da |
| SuperFreeze | Da |
| Nr. zone de temperatură | 3 |
| Mod Sabat | Da |
| Nr. de rafturi | 3 |
| Nr. de sertare pentru legume-fructe | 2 |
| Număr de rafturi pe ușa interioară pentru conserve | 2 |
| Grilaje ușă pentru sticle | 1 |
| Rafturi ușă | 3 |
| Număr de sertare de congelator | 3 |
| Clasă de eficiență energetică | D |
| Consum energetic anual | 227,76 kWh |
| Consum de energie în 24 h | 0,62 kWh |
| Clasa de emisii de zgomot acustic în aer | C |
| Emisii sonore | 36 dB(A) re 1 pW |
| Consum de curent | 1400 mA |
| Tensiune | 220-240 V |
| Tensiune nominală siguranță | 10 A |
| Număr de faze | 1 |
| Frecvență | 50-60 Hz |
| Lățime aparat electrocasnic | 600 mm |
| Înălțime aparat electrocasnic | 2010 mm |
| Adâncime aparat electrocasnic | 685 mm |
| Greutate | 102,4 kg |
| Capacitate utilă totală | 350 l |
| Timp de păstrare în caz de defecțiune | 16 ore |
| Capacitate congelator | 9,00 kg/24 ore |
Abonează-te şi primeşte ultimele noutăţi, oferte speciale sau produse gratuite.