Cuptor Combi Cu Microunde Miele H 7440 BM Negru Obsidian
-
Livrare prin curier
-
Plătește online, în siguranță
Cuptorul combi cu microunde Miele H 7440 BM oferă un design elegant și funcționalități avansate, inclusiv programe automate și moduri combinate. Capacitatea de 43 litri și tehnologia Quick & Gentle asigură rezultate rapide și uniforme.





Gătit cu succes de fiecare dată: cu ajutorul programelor controlate electronic, puteți găti o multitudine de preparate diferite automat. Indiferent dacă coaceți o prăjitură sau gătiți pui – nu este nevoie să selectați funcția sau temperatura sau durata. Gradul de coacere – pentru carne, de exemplu – poate fi setat individual. Iar cu funcția suplimentară de microunde, preparatele dvs. vor fi gata chiar și mai repede.

Soluțiile speciale necesită parametri speciali: programele speciale oferă soluții pentru aplicații ieșite din comun. Dacă dospiți aluat sau confiați fructe, de exemplu, tot ce aveți de făcut este să selectați programul – temperatura și clima aferente din incinta cuptorului sunt deja presetate.

Dotarea Quick & Gentle vă permite să combinați căldura convențională cu o resursă infinită de energie de microunde pentru prima dată – special proiectată pentru a se potrivi cu nevoile dvs. Astfel se economisește timp și se asigură că mâncarea este gătită exact așa cum vă place. Toate acestea sunt posibile datorită tehnologiei inverter inovatoare – pentru mai multă flexibilitate în gătitul zilnic.

Creați feluri de mâncare magice, chiar dacă spațiul din bucătărie este limitat: puteți găti în mod convenabil, fie în modul microunde, fie în modul cuptor cu un singur aparat. Este disponibil și un mod combinat, pentru rezultate perfecte în mai puțin timp. Numeroase funcții oferă setările ideale pentru orice situație – indiferent dacă doriți să încălziți, să gătiți sau să dezghețați mâncarea.

Cu sistemul nostru inovator Miele@home, puteți exploata întregul potențial al aparatelor dvs. Miele și vă puteți face viața cotidiană mai inteligentă. Toate electrocasnicele inteligente Miele pot fi conectate în mod convenabil și sigur. Utilizarea este simplă – fie că utilizați aplicația Miele, controlul vocal sau integrarea într-o soluție preexistentă de Smart Home. Aparatele sunt conectate printr-un router WiFi din casă și prin cloud-ul Miele.

Cu funcția QuickStart puteți porni imediat cea mai mare treaptă de putere a microundelor, printr-o simplă apăsare de buton; astfel, puteți reîncălzi rapid alimente și băuturi, fără a mai trebui să setați temperatura. Puteți reprograma cu ușurință, după cum doriți, valorile de timp predefinite, de exemplu, dacă doriți să faceți o cană de ceai seara sau să încălziți mâncare pentru bebeluși.

Cum ar fi un film bun fără floricele? Cu programul nostru automat pentru floricele, puteți face floricele delicioase la microunde cu doar o apăsare de buton. Duratele și puterea sunt potrivite pentru un pachet de 100 g de popcorn pentru microunde. Dacă preferați popcornul mai crocant, puteți ajusta duratele pentru a se potrivi cu preferințele dvs.

Într-adevăr atrage privirile: ușa este dotată cu un mecanism sofisticat de amortizare pentru deschidere și închidere elegantă. Se deschide la 90° – asigurând accesul convenabil și nestânjenit la mâncarea din incinta cuptorului.

Este suficient să selectați ora de începere, ora de terminare sau durata procesului de preparare și totul va fi pregătit exact atunci când vă doriți. Procesul de preparare se încheie automat atunci când durata de preparare programată ajunge la final. Cronometrul integrat este și el o opțiune convenabilă pentru multe situații. Mai mult, în cazul unei pene de curent, timpul setat este salvat pentru aproximativ 150 de ore.

Confort garantat al utilizatorului: textul de pe afișaj este disponibil în numeroase limbi, ca utilizatorii să poată folosi aparatul într-o limbă pe care o înțeleg. MultiLingua este disponibil pentru toate comenzile aparatelor electrocasnice grație DirectSensor S.

Într-adevăr atrage privirile: ușa este dotată cu un mecanism sofisticat de amortizare pentru deschidere și închidere elegantă. Se deschide la 90° – asigurând accesul convenabil și nestânjenit la mâncarea din incinta cuptorului.

ficient – rapid.

ătită la temp. ridicată, apoi gătirea continuă la microunde.

, pește, legume și multe altele.

ere și frigere rapidă și delicată pe până la două niveluri.

gril, cârnați, kebaburi, rulade de carne, carne prăjită și multe altele.

blând în condiții ideale, folosind aer rece.

au sufleurile incredibile sunt gătite perfect.

cu până la două niveluri.

baburi și altele.

iolan de porc și alte preparate din carne.

ridicată, apoi este friptă la temperatura setată.

aprecia această funcție.

Semnificativ mai puține reziduuri se lipesc de pereții incintei cuptorului în timpul gătitului. Aceasta se datorează incintei cuptorului combinat cu microunde confecționată din inox de înaltă calitate cu o structură specială de țesătură. Suprafața prezintă și un finisaj PerfectClean, fiind deosebit de ușor de curățat – mulțumită sistemului sofisticat de suprafață, puteți economisi timp la curățare și obține rezultate remarcabile.

Spot-ul LED iluminează perfect incinta cuptorului într-o manieră durabilă mulțumită caracteristicilor sale care nu necesită întreținere. În plus este și deosebit de eficient din punct de vedere energetic.

Cuptoarele combi cu microunde de la Miele sunt răcite pe toate laturile. Acest lucru asigură faptul că mânerele, comenzile și incintele învecinate rămân relativ reci la atingere. Panourile cu straturi multiple izolează eficient ușa cuptorului și asigură o temperatură scăzută pe partea exterioară a ușii, oferind protecție împotriva arsurilor.

Un plus de siguranță: puteți bloca aparatul cu doar o apăsare de buton – prevenind utilizarea accidentală, de exemplu de către copii. În caz de urgență, oprirea automată este neprețuită: cuptorul Miele se va opri automat dacă durata maximă de funcționare este depășită. Astfel siguranța este garantată chiar dacă uitați să opriți cuptorul.
| Identificator de model | H 7440 BM |
| Număr material producător | 11104330 |
| Număr EAN | 4002516132615 |
| Clasă de marketing | Gold |
| Culoare | Negru obsidian |
| Tipul și designul construcției | Cuptor combi cu microunde încorporat |
| Volum compartiment cuptor | 43 l |
| Număr de niveluri rafturi | 3 |
| Lumină cuptor | 1 spot LED |
| Temperaturi în °C | 30–250 |
| Niveluri de putere microunde în W | 80 /150 /300 /450 /600 /850 /1000 |
| Putere nominală în stare oprit | 0,3 W |
| Putere nominală în stare așteptare | 0,8 W |
| Putere nominală în stare conectat în așteptare | 2,0 W |
| Putere electrică totală | 2,70 kW |
| Tensiune | 220-240 V |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune nominală siguranță | 16 A |
| Număr de faze | 1 |
| Lățime minimă nișă | 560 mm |
| Lățime maximă nișă | 568 mm |
| Înălțime minimă nișă | 450 mm |
| Înălțime maximă nișă | 452 mm |
| Adâncime nișă | 550 mm |
| Greutate | 36,0 kg |
| Lungime cablu de alimentare | 2,00 m |