Cuptor Cu Microunde Miele M 7244 TC Negru Obsidian
-
Livrare prin curier
-
Plătește online, în siguranță
Folosește codul EXTRA5 pentru 5% reducere la mobilier și corpuri de iluminat!
Cuptorul cu microunde Miele M 7244 TC oferă un volum generos de 46 litri și un afișaj intuitiv DirectSensor S. Beneficiați de programe automate pentru decongelare și gătire, precum și de un gril cu cuarț pentru rumenire uniformă.

Pregătiți mâncărurile ușor: doar selectați programul și greutatea – aparatul va face restul.
Convenabil și lipsit de stres: programele automate gătesc pentru dvs. Doar alegeți programul dorit și introduceți, de exemplu, greutatea mâncării. Aparatul calculează automat setările de putere și durata de gătire. Nu este nevoie să selectați nimic altceva sau să monitorizați procesul. Cu programele automate de dezghețare și gătire ulterioară și pentru pregătirea mâncării proaspete, puteți fi sigur de succes de fiecare dată.

Economisește timp: dacă este nevoie, puteți selecta puterea maximă pentru microunde imediat.
Întreaga putere în mâinile dvs: această funcție oferă acces rapid la cea mai mare putere de microunde. Apăsând butoanele o dată, de două sau de trei ori, puteți utiliza aparatul timp de 30, 60 sau 120 secunde. Acesta se va opri apoi automat. Puteți cu ușurință reprograma timpii predefiniți pentru a se potrivi cu preferințele dvs. – de exemplu pentru o simplă ceașcă de ceai după-amiaza sau pentru a încălzi rapid biberonul bebelușului.

Foarte eficient: incinta din inox a cuptorului asigură distrib. perfectă a microundelor și este ușor de curățat.
Beneficiați de funcționalitate sofisticată: dulapul interior al cuptorului cu microunde Miele este confecționat în întregime din inox. Acest lucru asigură o distribuire eficientă a microundelor. Și îl face deosebit de ușor de curățat.

Economisiți timp și obțineți rezultate mai bune: cu funcția combi, mâncarea este gătită și rumenită simultan.
Doi pași în unul: acum puteți găti și rumeni mâncarea într-un singur proces. Puteți găti sufleuri delicioase, pizza sau pulpe de pui crocante utilizând funcția combi fără a fi necesar să modificați setările sau să verificați procesul de preparare în timpul desfășurării acestuia.

orul cu microunde.

s.

or de gătit în cuptorul cu microunde.

nătoase și populare în întreaga lume.

e deosebit de nutritive ale mesei.



u mâncărurile coapte.

ă carne.

mai multe feluri.

adecvate stării dvs.

ul delicat sunt decongelate rapid.

automat caldă tip de 15 minute.

unt încălzite de la 450 până la 900 W.

arate savuroase în borcane de până la 0,5 l.

l cu microunde.

oate coace aluatul cu drojdie la 80 W.

Savoare vizibilă: grilul cu cuarț integrat vă rumenește preparatele uniform și rapid în combinație cu platoul rotativ – funcționând la putere maximă după doar câteva secunde. Aceasta adaugă finisajul perfect preparatelor cu garnitură de cartofi și anumitor deserturi, de exemplu, și asigură un gust la fel de bun precum aspectul.

Convenabil și lipsit de stres: programele automate gătesc pentru dvs. Doar alegeți programul dorit și introduceți, de exemplu, greutatea mâncării. Aparatul calculează automat setările de putere și durata de gătire. Nu este nevoie să selectați nimic altceva sau să monitorizați procesul. Cu programele automate de dezghețare și gătire ulterioară și pentru pregătirea mâncării proaspete, puteți fi sigur de succes de fiecare dată.

Întreaga putere în mâinile dvs: această funcție oferă acces rapid la cea mai mare putere de microunde. Apăsând butoanele o dată, de două sau de trei ori, puteți utiliza aparatul timp de 30, 60 sau 120 secunde. Acesta se va opri apoi automat. Puteți cu ușurință reprograma timpii predefiniți pentru a se potrivi cu preferințele dvs. – de exemplu pentru o simplă ceașcă de ceai după-amiaza sau pentru a încălzi rapid biberonul bebelușului.

Doi pași în unul: acum puteți găti și rumeni mâncarea într-un singur proces. Puteți găti sufleuri delicioase, pizza sau pulpe de pui crocante utilizând funcția combi fără a fi necesar să modificați setările sau să verificați procesul de preparare în timpul desfășurării acestuia.

Cum ar fi un film bun fără popcorn? Cu programul nostru automat pentru popcorn, puteți pregăti popcorn delicios la microunde cu doar o apăsare de buton. Duratele și puterea sunt potrivite pentru un pachet de 100 g de popcorn pentru microunde. Dacă vă place popcornul crocant, puteți ajusta duratele pentru a se potrivii cu preferințele dvs.

Ce faceți dacă mâncarea este gata, dar doriți să o serviți mai târziu? Funcția automată de păstrare la cald păstrează mâncarea la temperatura de servire până la 15 minute. Nici că se poate mai ușor: funcția va porni automat la două minute de la finalul procesului, atât timp cât ușa nu a fost deschisă și nu a fost apăsat niciun buton.

Setați pur și simplu ora de începere, ora de terminare sau durata procesului de gătit și totul va fi gata atunci când doriți. Procesul de gătire se încheie automat la finalizarea duratei de gătire programată. Cronometrul integrat este, de asemenea, o opțiune comodă pentru multe situații. În plus, în cazul unei pene de curent, timpul setat este salvat timp de până la 150 de ore.

Confort garantat al utilizatorului: textul de pe afișaj este disponibil în numeroase limbi, ca utilizatorii să poată folosi aparatul într-o limbă pe care o înțeleg. MultiLingua este disponibil pentru toate comenzile aparatelor electrocasnice grație DirectSensor S.

Într-adevăr atrage privirile: ușa este dotată cu un mecanism sofisticat de amortizare pentru deschidere și închidere elegantă. Se deschide la 90° – asigurând accesul convenabil și nestânjenit la mâncarea din incinta cuptorului.

Cuptoarele combi cu microunde de la Miele sunt răcite pe toate laturile. Acest lucru asigură faptul că mânerele, comenzile și incintele învecinate rămân relativi reci la atingere. Panourile cu straturi multiple izolează eficient ușa cuptorului și asigură o temperatură scăzută pe partea exterioară a ușii, oferind protecție împotriva arsurilor.

Beneficiați de funcționalitate sofisticată: dulapul interior al cuptorului cu microunde Miele este confecționat în întregime din inox. Acest lucru asigură o distribuire eficientă a microundelor. Și îl face deosebit de ușor de curățat.
| Identificator de model | M 7244 TC |
| Număr material producător | 11103650 |
| Număr EAN | 4002516115366 |
| Clasă de marketing | Gold |
| Culoare | Negru obsidian |
| Afișaj | DirectSensor S |
| Volum compartiment cuptor | 46 l |
| Diametru platou rotativ | 40,6 cm |
| Puterea maximă a microundelor | 900 W |
| Putere nominală gril | 1500 W |
| Niveluri de putere microunde | 80 /150 /300 /450 /600 /750 /900 W |
| Putere nominală în stare oprit | 0,3 W |
| Putere nominală în stare așteptare | 0,8 W |
| Putere electrică totală | 1,6 kW |
| Tensiune | 220-240 V |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune nominală siguranță | 10 A |
| Dimensiuni aparat electrocasnic (L x Î x A) | 595 x 456 x 560 mm |
| Lățime minimă nișă | 562 mm |
| Lățime maximă nișă | 568 mm |
| Înălțime minimă nișă | 450 mm |
| Înălțime maximă nișă | 452 mm |
| Greutate | 29,1 kg |
| Lungime cablu de alimentare | 2,10 m |
Abonează-te şi primeşte ultimele noutăţi, oferte speciale sau produse gratuite.