Cuptor Miele H 2861 B Negru Obsidian
-
Livrare prin curier
-
Plătește online, în siguranță
Folosește codul EXTRA5 pentru 5% reducere la mobilier și corpuri de iluminat!
Cuptorul Miele H 2861 B Negru Obsidian oferă un design elegant și funcționalitate avansată. Cu o capacitate de 76 litri și programe automate, acest cuptor asigură rezultate perfecte de fiecare dată. Conectivitatea Miele@home și funcția AirFry aduc un plus de confort și versatilitate în bucătăria ta.

Pregătiți cu ușurință feluri de mâncare delicioase: prăjituri, pește sau carne – procese de gătit automate.
Prepararea cu succes de fiecare dată: cu ajutorul programelor cu control electronic puteți găti automat o mulțime de feluri de mâncare. Indiferent dacă coaceți o prăjitură sau gătiți pui – nu este nevoie să selectați regimul de funcționare, temperatura sau durata. Gradul de coacere – pentru carne, de exemplu – poate fi setat individual.

Faceți-vă viața inteligentă: mulțumită Miele@home, puteți conecta inteligent electrocasnicele – pentru extra opțiuni.
Cu sistemul nostru inovator Miele@home, puteți exploata întregul potențial al aparatelor dvs. Miele și vă puteți face viața cotidiană mai inteligentă. Toate electrocasnicele inteligente Miele pot fi conectate în mod convenabil și sigur. Utilizarea este simplă – fie că utilizați aplicația Miele, controlul vocal sau integrarea într-o soluție preexistentă de Smart Home. Aparatele sunt conectate printr-un router WiFi din casă și prin cloud-ul Miele.

Prepararea cu succes de fiecare dată: cu ajutorul programelor cu control electronic puteți găti automat o mulțime de feluri de mâncare. Indiferent dacă coaceți o prăjitură sau gătiți pui – nu este nevoie să selectați regimul de funcționare, temperatura sau durata. Gradul de coacere – pentru carne, de exemplu – poate fi setat individual.

Cu sistemul nostru inovator Miele@home, puteți exploata întregul potențial al aparatelor dvs. Miele și vă puteți face viața cotidiană mai inteligentă. Toate electrocasnicele inteligente Miele pot fi conectate în mod convenabil și sigur. Utilizarea este simplă – fie că utilizați aplicația Miele, controlul vocal sau integrarea într-o soluție preexistentă de Smart Home. Aparatele sunt conectate printr-un router WiFi din casă și prin cloud-ul Miele.

Într-adevăr atrage privirile: ușa este dotată cu un mecanism sofisticat de amortizare pentru deschidere și închidere elegantă. Se deschide la 90° – asigurând accesul convenabil și nestânjenit la mâncarea din incinta cuptorului.

Este suficient să selectați ora de începere, ora de terminare sau durata procesului de preparare și totul va fi pregătit exact atunci când vă doriți. Procesul de preparare se încheie automat atunci când durata de preparare programată ajunge la final. Cronometrul integrat este și el o opțiune convenabilă pentru multe situații. Mai mult, în cazul unei pene de curent, timpul setat este salvat până la 150 de ore.

Confort garantat al utilizatorului: textul de pe afișaj este disponibil în numeroase limbi, ca utilizatorii să poată folosi aparatul într-o limbă pe care o înțeleg. MultiLingua este disponibil pentru toate comenzile aparatelor electrocasnice grație DirectSensor S.

ă să adăugați grăsime.

pe mai multe niveluri.

au sufleurile incredibile sunt gătite perfect.

nați, kebaburi și altele.

cu fructe proaspete – crocante la bază.

ecte pentru toate mâncărurile tradiționale coapte și fripte.

u pentru rumenire de dedesubt.

iolan de porc și alte preparate din carne.

aprecia această funcție.

Cuptoarele Miele sunt răcite pe toate părțile. Acest lucru asigură faptul că mânerele, comenzile și incintele învecinate rămân relativi reci la atingere. Panourile cu straturi multiple izolează eficient ușa cuptorului și asigură o temperatură scăzută pe partea exterioară a ușii, oferind protecție împotriva arsurilor.

Un nivel sporit de siguranță: puteți bloca aparatul și preveni operarea neintenționată, de ex. de către copii. În caz de urgență, oprirea automată este neprețuită: cuptorul Miele se va opri automat dacă durata maximă de funcționare este depășită. Astfel siguranța este garantată chiar dacă uitați să opriți cuptorul.

Consum energetic deosebit de scăzut: aproape toate cuptoarele noastre corespund clasei de eficiență energetică A+. Astfel se economisește foarte multă energie – ceea ce este benefic pentru mediu și portofelul dvs.

Curățarea este acum mai ușoară: multe componente ale cuptorului dvs. Miele, cum ar fi incinta cuptorului și formele de copt, sunt dotate cu un finisaj de suprafață cu proprietăți unice antiaderente. Murdăria persistentă este ușor îndepărtată utilizând apă cu un strop de detergent lichid și un burete.
| Identificator de model | H 2861 B |
| Număr material producător | 12144500 |
| Număr EAN | 4002516604884 |
| Clasă de marketing | Silver |
| Tipul și designul construcției | Cuptor încorporat |
| Culoare | Negru obsidian |
| Conectarea în rețea cu Miele@home | Da |
| Afișaj | EasyControl Plus |
| Volum compartiment cuptor | 76 l |
| Număr de niveluri rafturi | 5 |
| Lumină cuptor | 1 spot cu halogen |
| Clasa de eficiență energetică | A+ |
| Putere nominală în stare oprit | 0,3 W |
| Putere nominală în stare așteptare | 0,8 W |
| Putere nominală în stare conectat în așteptare | 2,0 W |
| Lățime minimă nișă | 560 mm |
| Lățime maximă nișă | 568 mm |
| Înălțime minimă nișă | 590 mm |
| Înălțime maximă nișă | 595 mm |
| Adâncime nișă | 550 mm |
| Greutate | 42,0 kg |
| Putere electrică totală | 3,50 kW |
| Lungime cablu de alimentare | 1,50 m |
| Tensiune | 220-240 V |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune nominală siguranță | 16 A |
| Număr de faze | 1 |
Documente
Abonează-te şi primeşte ultimele noutăţi, oferte speciale sau produse gratuite.