Cuptor Miele H 7264 BP Negru Obsidian
-
Livrare prin curier
-
Plătește online, în siguranță
Cuptorul Miele H 7264 BP oferă o capacitate generoasă de 76 litri și este echipat cu afișaj DirectSensor S pentru o utilizare intuitivă. Beneficiază de funcția de piroliză pentru curățare ușoară și conectivitate Miele@home pentru un control inteligent. Programele automate asigură rezultate culinare perfecte de fiecare dată.




Metoda fără efort de a perfecționa rezultatele: adăugarea de umiditate face carnea fragedă și suculentă la interior și crocantă la exterior; iar când coaceți pâine ajută la obținerea pufoșeniei și rumenirii pe care o adoră lumea. Pentru un plus de confort, puteți programa orele pentru jetul de abur. Funcția Surplus de umiditate se utilzează în diferite programe automate.

Prepararea cu succes de fiecare dată: cu ajutorul programelor cu control electronic puteți găti automat o mulțime de feluri de mâncare. Indiferent dacă coaceți o prăjitură sau gătiți pui – nu este nevoie să selectați regimul de funcționare, temperatura sau durata. Gradul de coacere – pentru carne, de exemplu – poate fi setat individual.

Cu sistemul nostru inovator Miele@home, puteți exploata întregul potențial al aparatelor dvs. Miele și vă puteți face viața cotidiană mai inteligentă. Toate electrocasnicele inteligente Miele pot fi conectate în mod convenabil și sigur. Utilizarea este simplă – fie că utilizați aplicația Miele, controlul vocal sau integrarea într-o soluție preexistentă de Smart Home. Aparatele sunt conectate printr-un router WiFi din casă și prin cloud-ul Miele.

În timpul coacerii ungeți sau întoarceți alimentele confortabil și de la o distanță sigură față de suprafața încinsă a incintei cuptorului: cu ghidajele telescopice FlexiClip puteți scoate cu ușurință din cuptor vasele de copt sau grătarele fără riscul de a vă arde. Sistemul nostru vă permite să utilizați în mod flexibil ghidajele complet telescopice la diferite niveluri pentru a se potrivi nevoilor dumneavoastră.

Într-adevăr atrage privirile: ușa este dotată cu un mecanism sofisticat de amortizare pentru deschidere și închidere elegantă. Se deschide la 90° – asigurând accesul convenabil și nestânjenit la mâncarea din incinta cuptorului.

Este suficient să selectați ora de începere, ora de terminare sau durata procesului de preparare și totul va fi pregătit exact atunci când vă doriți. Procesul de preparare se încheie automat atunci când durata de preparare programată ajunge la final. Cronometrul integrat este și el o opțiune convenabilă pentru multe situații. Mai mult, în cazul unei pene de curent, timpul setat este salvat până la 150 de ore.

Confort garantat al utilizatorului: textul de pe afișaj este disponibil în numeroase limbi, ca utilizatorii să poată folosi aparatul într-o limbă pe care o înțeleg. MultiLingua este disponibil pentru toate comenzile aparatelor electrocasnice grație DirectSensor S.

pe mai multe niveluri.

blând în condiții ideale, folosind aer rece.

ridicată, apoi este friptă la temperatura setată.

au sufleurile incredibile sunt gătite perfect.

nați, kebaburi și altele.

cu fructe proaspete – crocante la bază.

ecte pentru toate mâncărurile tradiționale coapte și fripte.

u pentru rumenire de dedesubt.

iolan de porc și alte preparate din carne.

aprecia această funcție.

ură un aluat incredibil de pufos și o crustă frumos rumenită.

l pentru coacere şi frigere cu plus de umiditate pe până la trei niveluri.

Cuptoarele Miele sunt răcite pe toate părțile. Acest lucru asigură faptul că mânerele, comenzile și incintele învecinate rămân relativi reci la atingere. Panourile cu straturi multiple izolează eficient ușa cuptorului și asigură o temperatură scăzută pe partea exterioară a ușii, oferind protecție împotriva arsurilor.

Un nivel sporit de siguranță: puteți bloca aparatul și preveni operarea neintenționată, de ex. de către copii. În caz de urgență, oprirea automată este neprețuită: cuptorul Miele se va opri automat dacă durata maximă de funcționare este depășită. Astfel siguranța este garantată chiar dacă uitați să opriți cuptorul.

Consum energetic deosebit de scăzut: aproape toate cuptoarele noastre corespund clasei de eficiență energetică A+. Astfel se economisește foarte multă energie – ceea ce este benefic pentru mediu și portofelul dvs.

Face viața mai simplă: piroliza transformă reziduurile alimentare în cenușă, care poate fi ușor îndepărtată de pe suprafețele cuptorului fără a lăsa urme – minimizând nevoia de curățenie. Astfel nu mai este nevoie să petreceți ore frecând cuptorul cu agenți de curățare agresivi. În funcție de model, unele componente ale accesoriilor pot rămâne în cuptor în timpul procesului de curățare, pentru un plus de confort.
| Identificator de model | H 7264 BP |
| Număr material producător | 11104230 |
| Număr EAN | 4002516132523 |
| Clasă de marketing | Gold |
| Culoare | Negru obsidian |
| Afișaj | DirectSensor S |
| Conectarea în rețea cu Miele@home | Da |
| Volum compartiment cuptor | 76 l |
| Număr de niveluri rafturi | 5 |
| Lumină cuptor | 1 spot cu halogen |
| Clasa de eficiență energetică | A+ |
| Putere nominală în stare oprit | 0,3 W |
| Putere nominală în stare așteptare | 0,8 W |
| Putere nominală în stare conectat în așteptare | 2,0 W |
| Lățime minimă nișă | 560 mm |
| Lățime maximă nișă | 568 mm |
| Înălțime minimă nișă | 590 mm |
| Înălțime maximă nișă | 595 mm |
| Adâncime nișă | 550 mm |
| Greutate | 47,0 kg |
| Putere electrică totală | 3,60 kW |
| Lungime cablu de alimentare | 1,50 m |
| Tensiune | 220-240 V |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune nominală siguranță | 16 A |
| Număr de faze | 1 |
Documente