Cuptor Miele H 7565 BP Negru Obsidian
-
Livrare prin curier
-
Plătește online, în siguranță
Cuptorul Miele H 7565 BP oferă o capacitate generoasă de 76 litri și este echipat cu afișaj M Touch S pentru o utilizare intuitivă. Beneficiază de funcția de curățare piroliză pentru întreținere ușoară și conectivitate Miele@home pentru control inteligent. Designul elegant în negru obsidian completează perfect orice bucătărie modernă.





Metoda fără efort de a perfecționa rezultatele: adăugarea de umiditate face carnea fragedă și suculentă la interior și crocantă la exterior; iar când coaceți pâine ajută la obținerea pufoșeniei și rumenirii pe care o adoră lumea. Pentru un plus de confort, puteți programa orele pentru jetul de abur. Funcția Surplus de umiditate se utilzează în diferite programe automate.

Prepararea cu succes de fiecare dată: cu ajutorul programelor cu control electronic puteți găti automat o mulțime de feluri de mâncare. Indiferent dacă coaceți o prăjitură sau gătiți pui – nu este nevoie să selectați regimul de funcționare, temperatura sau durata. Gradul de coacere – pentru carne, de exemplu – poate fi setat individual.

Oprește procesul de preparare pentru rezultate perfecte: incinta cuptorului poate fi complet răcită după procesul de preparare, astfel încât felurile de mâncare nu continuă să se gătească în cuptor. Sau cuptorul poate păstra mâncarea la temperatura de servire, deschizând și închizând ușa motorizată. Astfel, preparatele sunt gătite la perfecție, nu excesiv, chiar dacă nu sunteți lângă cuptor pentru a le scoate imediat din incinta cuptorului.

Anumite mâncăruri necesită un exterior frumos rumenit pentru finisajul perfect: chips-urile și crochetele de cartofi, de exemplu, se prepară cel mai bine într-o atmosferă uscată a incintei cuptorului. Aceasta poate fi obținută prin reducerea controlată a umidității din cuptor. Puteți selecta individual funcția Crisp.

Cu sistemul nostru inovator Miele@home, puteți exploata întregul potențial al aparatelor dvs. Miele și vă puteți face viața cotidiană mai inteligentă. Toate electrocasnicele inteligente Miele pot fi conectate în mod convenabil și sigur. Utilizarea este simplă – fie că utilizați aplicația Miele, controlul vocal sau integrarea într-o soluție preexistentă de Smart Home. Aparatele sunt conectate printr-un router WiFi din casă și prin cloud-ul Miele.

Vă puteți controla cuptorul fără a apăsa un buton sau fără a-l atinge în vreun fel. Prin simpla apropiere, compartimentul cuptorului se aprinde și afișajul se aprinde și puteți chiar să respingeți alarmele sonore care indică faptul că prepararea a luat sfârșit, adăugând un nou nivel de confort. Dacă un aparat este utilizat în spatele unui front de mobilier închis, MotionReact emite un semnal acustic și oprește aparatul dacă este necesar.

În timpul coacerii ungeți sau întoarceți alimentele confortabil și de la o distanță sigură față de suprafața încinsă a incintei cuptorului: cu ghidajele telescopice FlexiClip puteți scoate cu ușurință din cuptor vasele de copt sau grătarele fără riscul de a vă arde. Sistemul nostru vă permite să utilizați în mod flexibil ghidajele complet telescopice la diferite niveluri pentru a se potrivi nevoilor dumneavoastră.

Într-adevăr atrage privirile: ușa este dotată cu un mecanism sofisticat de amortizare pentru deschidere și închidere elegantă. Se deschide la 90° – asigurând accesul convenabil și nestânjenit la mâncarea din incinta cuptorului.

Este suficient să selectați ora de începere, ora de terminare sau durata procesului de preparare și totul va fi pregătit exact atunci când vă doriți. Procesul de preparare se încheie automat atunci când durata de preparare programată ajunge la final. Cronometrul integrat este și el o opțiune convenabilă pentru multe situații. Mai mult, în cazul unei pene de curent, timpul setat este salvat până la 150 de ore.

Confort garantat al utilizatorului: textul de pe afișaj este disponibil în numeroase limbi, ca utilizatorii să poată folosi aparatul într-o limbă pe care o înțeleg. MultiLingua este disponibil pentru toate comenzile aparatelor electrocasnice grație DirectSensor S.

pe mai multe niveluri.

blând în condiții ideale, folosind aer rece.

ridicată, apoi este friptă la temperatura setată.

au sufleurile incredibile sunt gătite perfect.

nați, kebaburi și altele.

biftecuri și cârnați.

cu fructe proaspete – crocante la bază.

eraturi scăzute – fără a se usca la exterior.

ecte pentru toate mâncărurile tradiționale coapte și fripte.

are, coacerea topping-urilor și rumenire.

u pentru rumenire de dedesubt.

iolan de porc și alte preparate din carne.

aprecia această funcție.

ură un aluat incredibil de pufos și o crustă frumos rumenită.

l pentru coacere şi frigere cu plus de umiditate pe până la trei niveluri.

: surplusul de umiditate face bazele crocante, iar umplutura rămâne umedă.

oferă rezultate perfecte pentru mâncărurile tradiționale coapte și fripte.

gătiți în perioadele sărbătorilor religioase.

Tuburile LED de înaltă calitate asigură iluminarea perfectă a tuturor nivelurilor din incinta cuptorului, oferindu-vă cea mai bună perspectivă asupra mâncării dvs. din orice unghi.

Cuptoarele Miele sunt răcite pe toate părțile. Acest lucru asigură faptul că mânerele, comenzile și incintele învecinate rămân relativi reci la atingere. Panourile cu straturi multiple izolează eficient ușa cuptorului și asigură o temperatură scăzută pe partea exterioară a ușii, oferind protecție împotriva arsurilor.

Un nivel sporit de siguranță: puteți bloca aparatul și preveni operarea neintenționată, de ex. de către copii. În caz de urgență, oprirea automată este neprețuită: cuptorul Miele se va opri automat dacă durata maximă de funcționare este depășită. Astfel siguranța este garantată chiar dacă uitați să opriți cuptorul.

Consum energetic deosebit de scăzut: aproape toate cuptoarele noastre corespund clasei de eficiență energetică A+. Astfel se economisește foarte multă energie – ceea ce este benefic pentru mediu și portofelul dvs.

Face viața mai simplă: piroliza transformă reziduurile alimentare în cenușă, care poate fi ușor îndepărtată de pe suprafețele cuptorului fără a lăsa urme – minimizând nevoia de curățenie. Astfel nu mai este nevoie să petreceți ore frecând cuptorul cu agenți de curățare agresivi. În funcție de model, unele componente ale accesoriilor pot rămâne în cuptor în timpul procesului de curățare, pentru un plus de confort.
| Identificator de model | H 7565 BP |
| Număr material producător | 12406440 |
| Număr EAN | 4002516751793 |
| Clasă de marketing | Platinum |
| Culoare | Negru obsidian |
| Conectarea în rețea cu Miele@home | Da |
| Afișaj | M Touch S |
| Volum compartiment cuptor | 76 l |
| Număr de niveluri rafturi | 5 |
| Lumină cuptor | BrilliantLight |
| Clasa de eficiență energetică | A+ |
| Putere nominală în stare oprit | 0,3 W |
| Putere nominală în stare așteptare | 0,8 W |
| Putere nominală în stare conectat în așteptare | 2,0 W |
| Putere electrică totală | 3,70 kW |
| Tensiune | 220-240 V |
| Frecvență | 50 Hz |
| Tensiune nominală siguranță | 16 A |
| Număr de faze | 1 |
| Lățime minimă nișă | 560 mm |
| Lățime maximă nișă | 568 mm |
| Înălțime minimă nișă | 590 mm |
| Înălțime maximă nișă | 595 mm |
| Adâncime nișă | 550 mm |
| Greutate | 47,0 kg |
| Lungime cablu de alimentare | 1,50 m |
Documente