Hotă Miele DAH 1650 Active Negru Obsidian
-
Livrare prin curier
-
Plătește online, în siguranță
Folosește codul EXTRA5 pentru 5% reducere la mobilier și corpuri de iluminat!
Hotă cu montare pe perete Miele DAH 1650 Active, în culoarea negru obsidian, oferă un design elegant și funcționalitate superioară. Cu o capacitate de 635 m3/h la nivel Booster, această hotă asigură o filtrare eficientă a grăsimilor datorită filtrului din inox în 10 straturi. Este ideală pentru orice bucătărie, oferind opțiuni de evacuare sau recirculare.

Arată bine și face o treabă bună: filtrare eficientă a grăsimii și curățare ușoară în mașina de spălat vase.
Hotele de la Miele sunt prevăzute cu un filtru de grăsime din oţel inoxidabil, care este format din 10 straturi. Straturile superioare şi cadrul filtrului sunt realizate din oţel inoxidabil de mare calitate. „Atunci când curăţaţi filtrele de grăsime ale maşinii de spălat vase, nu va apărea nicio urmă de decolorare”, iar filtrele de grăsime de la Miele îşi păstrează aspectul şi eficienţa pentru un timp îndelungat.

Hotele de la Miele sunt prevăzute cu un filtru de grăsime din oţel inoxidabil, care este format din 10 straturi. Straturile superioare şi cadrul filtrului sunt realizate din oţel inoxidabil de mare calitate. „Atunci când curăţaţi filtrele de grăsime ale maşinii de spălat vase, nu va apărea nicio urmă de decolorare”, iar filtrele de grăsime de la Miele îşi păstrează aspectul şi eficienţa pentru un timp îndelungat.

Hota se va opri automat din funcţionare după 10 ore. Acest lucru înseamnă siguranţă maximă chiar şi în cazul apariţiei unor erori de funcţionare.
| Identificator de model | DAH 1650 Active |
| Număr material producător | 12533860 |
| Număr EAN | 4002516801948 |
| Clasa | Silver |
| Culoare | Negru obsidian |
| Comenzi | ComfortControl |
| Număr de faze | 1 |
| Niveluri de putere | 3 |
| Niveluri Booster | 1 |
| Debit de aer la Nivelul 1 | 260 m³/h |
| Debit de aer la Nivelul 2 | 325 m³/h |
| Debit de aer la Nivelul 3 | 405 m³/h |
| Debit de aer la nivelul 1 Booster | 635 m³/h |
| Putere sunet la Nivelul 1 | 51 dB(A) |
| Putere sunet la Nivelul 2 | 56 dB(A) |
| Putere sunet la Nivelul 3 | 60 dB(A) |
| Putere sunet la nivelul 1 Booster | 69 dB(A) |
| Clasa de eficiență energetică | B |
| Consum energetic anual | 56,2 kWh/an |
| Clasă de eficiență a filtrării grăsimilor | C |
| Clasă de eficiență fluido-dinamică | A |
| Clasa eficienței iluminării | A |
| Putere electrică totală | 0,24 kW |
| Tensiune | 230 V |
| Frecvență | 50 Hz |
| Lățime boltă | 598 mm |
| Înălțimea totală a hotei | 830–1210 mm |
| Înălțime boltă | 443 mm |
| Adâncime boltă | 388 mm |
| Greutate netă | 13,0 kg |
| Lungime cablu de alimentare | 1,3 m |
| Înălțime minimă deasupra plitelor electrice | 450 mm |
| Distanță de siguranță minimă deasupra plitelor cu gaz | 650 mm |
| Diametrul conductei de evacuare | 150 mm |
Abonează-te şi primeşte ultimele noutăţi, oferte speciale sau produse gratuite.